Thursday, November 22, 2012

Hidalgo

Eelmise nädala alguses saabus minuni teade, et Rootsi vahetusõpilane Jakob ning ta vend Guty kutsusid mind ja sakslast Jasmini enda perega nädalavahetuseks Hidalgosse. Muidugi olin mina kohe asjast huvitatud, sest miks mitte teist paika Mehhikos näha, natuke rohkem kultuuri tundma õppida ja megaawesomide inimestega aega veeta.
Reedel kell 8 hakkasime Lagunasest sõitma- ees ootas taaskord 12 tunnine bussisõit, mis algul veidi hirmutavana tundus. Küll aga oli sõit väga hea ja ei tundund üldse pikk, kuna istusin Jakobiga ja nii paljudel headel teemadel sai jutustatud jälle. Lisaks vaatasime ta läpakast ka ühte Jaapani multikat "Spirited Away". No pole tegelt ikka üldse-üldse-üldseeegi selline inimene, kellele tavaliselt sellised filmid võiksid meeldida aga see on tõesti väga hea. Mõned kohad tundsin ära ning ilmselt see ongi see, mille kohta kunagi hästi ammu ütlesin, et "Eile sattusin telekast ühte Jaapani multikat vaatama ja vaatasin lõpuni, sest nii hea oli." Reedel enamikest vestlustest seal muidugi aru ei saanud, sest audio oli rootsi- ja subtiitrid soome keeles aga noh miskit ikka ja Jakob ikka seletas tähtsad kohad üle mulle. Und muidugi ei saanud põhimõtteliselt üldse, ei saa reisides magada...
Hommikul kaheksa paiku olime Hidalgos kohal. Ilm oli nii külm!!! Ennem naersin kergelt selle peale, kui kõik hoiatasid ja pakse riideid käskisid kaasa pakkida, kuid tõesti- see 11-13 kraadi siin Mehhikos tundub hoopis teine, kui samad temperatuurid Eestis. Teine päev oli õnneks hea soe.
Kõigepealt saime kerge hommikusöögi, kuid kõht jäi ikkagist väga tühjaks, sest viimane söögikord enne seda oli olnud umbes 18 tundi tagasi. Sealt suundusime edasi Jakobi pere sugulaste kodusse, kus end sisse seadsime. Maja oli nii ilus ja hubane. Aga külm... 
Seejärel suundusime Jasmini, Caro ja ta emaga soengusse-meiki. Kergelt 3 tundi läks ära, tagasi tulles jälle sõime paljupalju palju ja siis oligi aeg missale juba minna. Seal olime hästi vähe, sest nagu mehhiklastele kombeks, hilinesime ikka korralikult. Pärast seda oli rongkäik teise kiriku juurde, kus ka miskit toimus.  Jagati igast nänni kommidest ja alkoholist säilituskarbikeste ja kaabudeni. Pärast seda tulime taaskord koju sööma-puhkama-jalgpalli vaatama, jutustasime lihtsalt Jasmini, Guty ja Jakobiga ning kella poole kaheksa paiku läksime nende pere ja sugulastega peole. Salong oli hiiiiglaslik, ausalt, peaaegu kõik inimesed olid rahvariietes ja päris lõbus oli. Süüa-juua sai korralikult, tantsitud sai väga palju ja üldse selline tore olemine oli hea seltskonnaga:) Aa Luis oli ka muidu. 
Koju hakkasime poole kolme ajal liikuma ja värava taha jõudes avastasime, et see oli lukus. Tund aega veel passisime seal selle külma ja väsimusega...Wasn't nice... :D Kui pea patja puudutas, siis kohe magasin kah.
Pühapäeval pool 12 üles ärgates tundus, et oleks vaid tunnikese puhata saand, sest ausalt, see bussisõit ja pidu ja kõik polnud lasknud üldse välja puhata. Sõime eriti rikkalikku hommikusööki, siis käisin veel Jakobiga ümbrust avastamas veidi ja varsti oligi aeg päevasele üritusele minna. Seekord ei hakanud rahvariideid selga panema. Sööki oli taaskord nii paljuuuuu, kõik olid natukene sellise väsinud olemisega ka, kuid siiski oli tore ja jututeemad põnevad, nagu alati. Mingi aeg käisime Jakobi, Jasmini, Guty, Andrea, Robini ja veel mõne inimesega jalutamas. Sõime jäätist ja pärast ronisime kuskile mäe tippu kah, kust tervet linna ja veel rohkematki nägi. Ise sellest pilti ei teind, kuid hiljem lisan, kui Jasminilt tema tehtud pildid kätte saan:) Kaheksast istusime Jasmini ja Luisiga bussi peale, Jakob ja Guty ei tulnudki :( Läksid perega edasi Mexico Citysse ja neilegi oli see suureks üllatuseks, et me vaid Hidalgo tõttu kaasa läksime. Istusin Jasminiga ja alguse 2 tundi umbes olid väga head ja lõbusad, rääkisime muredest-probleemidest-õnnehetkedestki, seejärel lihtsalt tegime nalja, kuulasime koos üksteise playliste ja laulsime ning tantsisime täiega kaasa. Ja hahah no peale vahetusõpilaste pole küll vist Mehhikos ühtegi inimest, kes oma iPodi Payaso de Rodeo või No Rompas mi Corazoni tõmbaks:D:D Aga igatahes temaga hakkasin kah sellel nädalavahetusel 20 korda veel paremini läbi saama ja nii mega tore tüdruk ikka :) See bussisõit oli aga ülejäänud ajast täielik vastupidine esimesele...Sõit venis ja venis ja venis veel rohkem, niiii haigelt ebamugav oli ja und ikka üldse ei saanud, külm oli ja sada muud häda eks:D Koju jõudes muidugi magasin pool päeva enam-vähem maha, sest  esmaspäeval riigipüha tõttu kooli ei toimunud. Aga siiski, selle väikese reisiga jäin väga rahule, sest jälle midagi uut nähtud, kultuuri veitsa rohkem tundma õpitud ja supermeeldiva seltskonnaga aega veedetud!
Koolinädal on tegelikult päris ruttu läinud ja eile sain teada, et meil on vaid üks nädal veel tarvis koolis käia ning siis saab 2 kuud puhkust!!! Jee!! Eile tuli Elena siia taaskord. Õhtul käisime tema ja Elliottiga väljas ja hästi toreee oli jälle :) Homme võib-olla ratsutama ühe sõbra hiigelratšosse, ei tea, kas hakkan luba küsima nii kaugele minemiseks hostemalt tegelt, sest laupäeval lähen nagunii ju Merilinile külla! Ootan juba väga!!
Aga ega siis rohkem midagi praegu. Kui miskit põnevat toimub, siis võib uut postitust arvatavasti järgmisel nädalavahetusel oodata.
Küsimuste korral www.formspring.me/kerturuutma
Palju kallisid teile emme, issi, Kristjan, onu pere, vanaemad ja kõik sõbrad!
Jasminiga pärast meiki & soengut...tundsime päris veidralt end:D


Vasakult Guty, mina, Jasmin, Carolina, Jakobvasakult mina, Jasmin, Jakobi hostema, Jakob, ta õde Carolina ja Guty


Caro, mina, Robin, Jasmin, Malena

Jakob, Guty, Jasmin, mina, Luis

Andrea, Caro, Jakob, Jasmin, mina, Guty

Väike näide, kuidas autodes istutakse. See pole veel midagi hullu, olenemata sellest, et 2 istme peal neljakesi olime.


No comments:

Post a Comment