Thursday, October 4, 2012

65 tähelepanekut ja fakti siinse kohta1. Lagunas on üks populaarsemaid paiku Mehhikos, kuhu vahetusõpilased tulevad.
2. Kiivreid siin ei tunnistata. Rollereid ja mootorrataid on siin meeletult, neil istutakse ka neljakesi, kuid ükskord nägin ka viite inimest ühel rolleril. Juhtis isa, ta jalge vahel oli kahe-kolme aastane poiss, tagumisel istmel oli ema, kel oli mõlemal pool kaenlas veel kaks väikest last. Kellegil kiivreid polnud, midagi polnud, nii ohtlik juuu...
3. Taksosid kasutatakse kogu aeg ja väga tihti. Taksod on NIIIIII odavad!!!
4. Jalgpall on mehhiklaste jaoks meeletult oluline. 
5. Linnas on väga head sportimisvõimalused- erinevad tantsutrennid, pallimängutrennid, tennis ja nii edasi. Palju erinevaid väljakuid, kus spordiga tegelda ning kõik on tasuta.
6. Enamik linna elanikke töötavad Cruz Azuli tsemendivabrikus, mis on linna elu alus. Põhimõtteliselt kõik keerleb selle ümber. Spordikompleks, supermarket, kool ja mis kõik veel kuuluvad sellele ettevõttele.
7. Nädalavahetuste hommikutel ärkan üles selle peale, et väljas sõidavad ringi autod, mille katusel on ruupor ning sealt karjub keegi mees päeva uudiseid. Või müüb gaasiballoone.
8. Söögikohtasid ja internetipunkte on iga nurga peal.
9. Inimesed kannavad kogu aeg pikkasid pükse.
10. Kui väljas kõrvetav päike on, käivad inimesed ringi vihmavarjudega, et päikest veidikenegi vältida.
11. Üldse inimestele siin üldiselt päike ei meeldi.
12. Inimesed on väga väga sõbralikud, suhtlemisaldid, abivalmis ja heas mõttes pöörased.
13. Kool on palju lihtsam, kui Eestis. Matemaatikas on iga kord mingi kahe järgmise tunni materjal mul vihikusse ära lahendatud, siis lihtsalt passin ja mängin numbrimängu seal tunnis näiteks. Ja kõik muud ained ka.
14. Õpetajad on ikka ka väga chillid ja sellised mitte üldse pinges ja kurjad. Vastupidi, teevad nalja ja jutustavad ja teemat seletades ütlevad, et "para que ustedes entendia mas o menos" (et te enam-vähem aru saaksite...)
15. Õpetajatega on suhted ikka NII teistmoodi
16.Koolis kannavad tüdrukud igasuguseid SUURI klambreid ja juuksekaunistusi, lipsukesi ja peavõrusid, peapaelu. Lõngajuppi peapaela asemel või ketsipaelu patsikummi asemel...
17. Kõik "lahedad" käivad koolis väikeste-pisikeste seljakottidega, mille rihmad on kõige lühemaks tehtud ja mida kaunistavad Barbiede, printsesside või mingite muude nukkude pildid.  Ja seda teevad ka poisid:D
18. Kõik-kõik-kõik on chillipipraga. Pulgakommid, puuviljad, krõpsud, mais, popcorn, kõik.
19. Õpilased võtavad chillipipra ja soola segu väikese kilekotikesega kooli kaasa ja siis söövad seda sealt näppudega. Ümberringi kõik kaklevad, et kes rohkem saab.
20. Eile rääkisin perele siin Eesti jõulutoitudest. Mis selgus...siin on neil nii verivorsti kui ka pohlamoosi, pasteeti ja midagi süldisarnastki...Eks jõulude ajal siis näeb, kui erinev või sarnane see Eesti toitudega on.
21. Supid on siin sellised, et kõik tükid on sees väga suured. Kartulid poolikud, maisitõlvikud terved, porgandid enamvähem tervelt sisse visatud, kaalika ja kõrvitsa ja mis kõik tükid veel hästi suured. Ja alati keedetakse veel eraldi riis, et see hiljem supiga samasse taldrikusse tõsta.
22. Muidu on üks põhitoite "friholes" ehk siis oad. Püreestatult. Ja mu meelest nii ebameeldiv söök ikka.
23. Lisaks ei puudu toidulaualt mitte kunagi tortillad. Neid söön ma nii palju lihtsalt ja ma ei tea, mida Eestis peale hakkan ilma nendeta ükskord.
24. Toitudest edasi rääkides, kooki ja torti süüakse vist enam-vähem ainult sünnipäeva puhul. Samamoodi süüakse magusat väga vähe.
25. Peaaegu igal öösel on väljas tugev äike
26. Päevasel ajal on temperatuurid niiii kõrged. 35-39 igapäevaselt, mõni päev palju palju kõrgem ja vahel veidi madalam. Ööd on ka nii soojad, et midagi muud peale särgi ja lühikeste pükste vaja ei lähe.
27. Facebook on elu. Twitter samamoodi. Kogu aeg jagatakse mingeid mõtteterakesi ja pilte kingadest ja riietest, facebooki kirjutatakse oma staatuseuuenduseks kõige mõttetumaid asju ever, nagu näiteks "mul on kõht tühi." Lisaks profiilipildid vahetuvad päevas mitu korda, pildil, kus on üks-kaks inimest, on ära märgistatud terve tutvusringkond ja mis kõik veel. Facebookis ollakse ikka 10 korda veel rohkem, kui Eestis :D
28. Peaaegu kõik mehhiklased on pöördes banda muusikast. Selline bändimuusika igasuguste põnevate instrumentidega, mehed on sombreerodes ja sellistes huvitavates riietes seal laval. Mu meelest on see pidudel alati nii vali lihtsalt, kuid tantsida on selle järgi väga laheeee, kuigi samuti hästi naljakas mu jaoks.
29. Lisaks kuulavad noored palju näiteks Demi Lovatot, Mileyt ja One Directionit
30. Kuigi samas tundub, et kooli peal on vägagi populaarne Coldplay, koguaeg ikka kui sööma või kusagile jalutan, tuleb keegi vastu, jälle "Yellow" või "Scientist" telefonist mängimas.
31. Inimesed käivad tänava peal, koolis, poes, igal pool ringi telefonist muusikat lastes. Ei mingeid kõrvaklappe. Aga ega keegi imelikult ka ei vaata. Klassis on vaba tunni ajal samamoodi, peaaegu iga laua tagant tuleb telefonidest erinev muusika..päris meeldiv:D
32. Minu koolis ei oska inglise keelt ikka MITTE keegi.
33. Inimesed kannavad oma telefone paksu soki sees, et mitte selle ekraani kriipida...naljakas veidi:D
34. Linnas on ainult üks supermarket. Toiduosakond on umbes nagu Rapla Konsum.
35. Bikiinidega ujutakse vaid basseini ja mere ääres, nagu mulle selgeks tehti. Jões ikka särk ja lühikesed püksid.
36. Noortel on väga varakult teada, mida nad oma eluga teha tahavad.
37. Autodega sõites oluliselt nagu mingeid piiranguid polegi. Inimesed ostavad lube või sõidavad ilma nendeta, turvavööd olen kasutanud ainult Alexise autos ühe korra, kui ta naljaga ütles, et kõik peale paneks. Lisaks võib olla kaassõitjaid nii palju, kui vähegi salongi suudetakse pressida.
38. Väga paljudel noortel on oma auto. Ja ilus auto. Kel pole, on uhke mootorratas või bike.
39. "Lamavaid politseinikuid" või kuidas neid ka kutsutigi, on hästi palju ja väga tihedalt.
40. Toas käiakse jalanõudega
41. Telekast lastakse uusi filme
42. Seebikaid tuleb samuti päev läbi ning ka poisid jälgivad neid ning ka osad poisid arutavad koolis, mis eelmisel õhtul mõnes seebikas põnevat juhtus.
43. "Cuando tienes mucho dinero, todo es posible en México" ehk siis siin öeldakse, et kui omada palju raha, on Mehhikos kõik võimalik, sest kahjuks on tegemist väga korrupeerunud riigiga. 
44. Riided on palju odavamad, kui Eestis
45. Samamoodi on igasugune nänn poes nii odav- küpsised ja sellised igasugused choco rollsid ja magusad asjad...kuigi valik pole eriti varieeruv.
46. Noored pidutsevad nii palju, siis kaklevad ja teevad lolle asju, sõidavad täispeaga autodega. Kõrvalküla peod pidid ohtlikud olema- püssid pidid paukuma ja inimesi olevat eelnevalt ka neil surma saand...
47. Sisalikud on kogu aeg toa lagedel ja seintel. Nii tavaline.
48. Pühapäev on perega koos olemiseks.
49. Kui on vaja poodi suuri söögisisseoste tegema minna, minnakse alati terve perega.
50. Lisaks käiakse niisama palju koos peredega kaubanduskeskustes aega veetmas. Istutakse restorani maha, süüakse, juuakse, jutustatakse, vahepeal käiakse ringi.
51. Autoga sõites kedagi tuttavat tänaval nähes laseb juht alati signaali
52. Inimesed ütlevad üksteisele vastu kõndides "Adios" mitte "Hola"
53. Päeval jätavad inimesed oma krõpsupakikesi, jäätisepabereid ja joogipurke tänavale, öösel koristatakse kõik ära.
54. Koolipuhvetites karjuvad inimesed läbisegi, mida nad süüa tahavad. Suht ärritav, koguaeg keegi ikka jändab oma "tres tacos-ega"...naguuuu kallikene, sa pole siin ainukene juu...
55. Poole kümne-poole üheteist paiku on päevakorras igapäevane kohvijoomine.
56. Koolipäev algab kell 7. Neljapäeval kell 8.
57. Koolis õpikuid pole, kõik näidatakse projektori pealt. Palju on igasugust analüüsivat ja arutlevat tööd, grupitöid ja projekte, mis tarvis läbi viia.
58. Juuksegeel, juuksegeel, juuksegeel...Mehed ja poisid kasutavad seda ikka nii palju, et arvan, et igal nädalal peavad nad endale uue kõige suurema potsiku seda juurde ostma. Tüdrukud kasutavad seda samamoodi. Eestis ikka tahavad tüdrukud juustesse kohevust ja volüümi, siin silutakse viimnegi volüüm keeliga maha.
59. Klatšitakse nii palju!!! Näiteks sõbrannadega istutakse koolis hommikusöögi laua taga, üks läheb minema ja kohe hakatakse taga rääkima.
60. Poiss- ja tüdruksõbra omamine pole meeldimise küsimus, see nagu moeasi rohkem.
61. Autokütus on niiiiiiiii odav. Tihti tiirutatakse lihtsalt sõpradega ringi, kuulatakse muusikat ja jutustatakse.
62. Inimesed annavad väga kergekäeliselt lubadusi, järgmisel päeval on kõik meelest läinud.
63. Inimesed hilinevad igale poole ja nii palju....Kui pidu algab kell 9, pead sa minema kohale vähemalt tund aega hiljem ja siis oled ka esimene, kes jõuab. 
64. Poekestel pole selliseid tahvleid väljas, nagu Eestis ja mujal. Kõik oluline informatsioon on kirjutatud poe majakese tänavapoolsele seinale.
65. Inimesed on väga väga patriootlikud, kuid samas on kõigi unistus reisida ja maailma näha.No comments:

Post a Comment