Wednesday, October 31, 2012

Natuke juttu & Dia de los Muertos en la Escuela

Oi täitsa kaua pole kirjutanud juba. Eelmisel nädalal midagi väga peadpööritavalt huvitavat ei toimundki. Üks muudatus on see, et hakkasin teisipäeval zumbas käima ja kavatsen seda iga päev ka edaspidi teha. Trenn on üllatavalt tõhus ja koormav- esimeses kahes trennis pidin kogu aeg vett jooma ja päris tihti puhkama, siis nüüd on see juba läbi ennem, kui märgatagi jõuan.
Iga päev nädalas on seal erinev. Mõnel päeval on airbox, siis on stepperiga, siis on veel raskustega trenn, lisaks veel selle pika pulgaga, ühel päeval nädalas on ladinarütmide järgi tantsuline zumba, mis mulle kõige rohkem meeldib. Lõbus, mitmekülgne, igav ei hakka ning on VÄGA väga tõhus. Lisaks ükspäev käisime jooksmas. Rada koosnes siis neljast ringist, looduslikud trepid, tõusud ja suur pesapallistaadioni ring. Üks ring oli veits üle kilomeetri. Kõik tegin kaasa, kolmanda ringi küll kõndisin kuid noh, pole kurta midagi, enda meelest ikka jumala tubli. Eestis oli kooli kehalise kasvatuse tunnis pärast esimest staadioniringi juba kops koos, kuid siin on see jooksmine isegi kuidagi päris nauditavaks muutunud ja nädalavahetusel, kui zumbat pole, tegelengi sellega.
Lisaks sai eelmisel nädalal Hugoga päris palju väljas käidud, pühapäeva hommikul käisin perega järjekordsel missal ka. Lisaks oli eelmisel nädalal koolis eksaminädal, kus kõik mu tulemused jälle kas kõige paremad, või klassi ühed parimad olid. Oh jumal, kui Eestis koolis selliseid kodutöid jäätaks ja kontrolltööde süsteem ka selline oleks, oleks ikka muresid no sada korda vähem.
See nädal on siiamaani väga väga lebo olnud. Koolis põhimõtteliselt eriti tunde toimunud pole, täna kolmapäeval võisime teksadega minna. Altarite valmistamise võistlus oli Dia de los Muertose puhul. Altar on siis selline asi, kuhu pannakse ühe surnud lähedase pilt ja selle juurde küünlad ning tema lemmikuimad söögid-joogid ja muud asjad. Koolis me ei võitnud. Muidu oli aga päris lahe. Muusika ka mängis, vahepeal sai sõpradega banda järgi tantsitud hahaha siis pandi klubimussi ja tuli kohe kodusem tunne peale. Igast põnevaid asju ka sain proovida. Suhkruroogu, kookosemaiust, kõrvitsamaiust, papaiamaiust, mis iganes maiuseid veel, mingeid uusi põnevaid segujooke ja mida kõike muud. Ma väga palju selle altariga ei abistanud. Punusin palmioksakest ja lõikasin lilli, rohkemat ma väga teha seal ei osanud, kuna kõik igal aastal seda teind ju varem ja teavad täpselt, kuidas asi olema peab. Rääkisin inimestega juttu, Elliottiga tegime nalja ja õpetajatega jutustasin jälle maast ja ilmast. Ja ma ikka pean kordama, et haigelt erinevad suhted on siin ikka õpetajatega, kui Eestis. Seal ei kujutaks väga ette, et lähen õpetajale ütlema, et kui ilus kleit tal täna on või ei aruta temaga, mis tooteid ma oma juuksehoolduseks kasutan, täna kerkis ikka igast teemasid esile aga kõike ei suuda meeles ka hoida. Aa eile üks õps rääkis, kuidas ta ka kindlalt järgmisel aastal omale vahetusõpilase võtta tahab, sest oleme Eli ja Nikiga nii hea mulje jätnud:) Win!!
Minema saime koolist suht vara, siis kõndisime mingi pool teed Lagunaseni, algne plaan oli üldsegi poole klassiga koos koju jalutada aga liiga palav oli ning lõpuks pidi siiski takso kasuks otsustama. Koju tulles oli maja gaasi täis, siis käisid mingid elimineerijamehed siin, siis sõin ja läksin kohe seejärel Elliottiga pizzat sööma. Pärast lihtsalt chillisime ringi ja noh tema näol on mulle parim sõber Lagunases saand. Lihtsalt igast teemadel võib rääkida temaga, nii hea:) Kõht oli jälle muidugi megatäis pärast seda suur peperoni pizzat ja mõtlesin, et ah, ei hakka kuuest zumbasse minemagi, et lähen 7-st või siis hoopiski veel hiljem jooksma, aga I made it. 10 minutiga vahetasin kodus riided ja jooksin põhimõtteliselt campusesse, trenn läks kiiresti ja nüüd jälle hea olla!:) Homme hommikul vara lähen vist mõnede sõpradega koolist El Barriosse ujuma, õhtul lähen ilmselt surnuaia peole hahaha nii naljakalt kõlab, reedeks ka väikesed plaanid aga ei tea absoluutselt kuidas see kujuneb ja täpselt sama ka laupäeva kohta. Ei hakka praegu parem midagi rääkima, sest lood on veitsa segased mõnes osas haha :D Aga noh ega siis midagi, lisan mõned pildid ja nagu ikka ja alati, teie olge tublid ning tugevad ja pidage seal Eesti lumes ja külmas vastu!:)
+VEEL ÜKS ASI!!! Kui teil on mingeid küsimusi mu vahetusaasta või millegi muu kohta, siis www.formspring.me/kerturuutma
Ma niisama palmioksakest põimimas. Püksid ka hästi puhtad kohe!Saksamaa VÕP Niklas

USA VÕP Elliott
Neid tacosid söön koolis päris tihti ja väga maitsvad on!!! Pepsi ja Negrito arvelt olen hakanud viimasel ajal õnneks tagasi tõmbama:D


Nii nad on koolis koguaeg kõik üksteisel seljas

Mina- inka õps Miguel ehk Mike ja GuadalupeDirektor niisama kooli katusel pilte tegemas toimuvast

Elliott-Guadalupe e. Pillo- ma

Karinaga

Meie altar

Ah siin nii tavaline, inimestel kasvavad koduaedades kookospalmid, mandariini-apelsini-banaani-mango-mis iganes muu puuvilja puud...


Mina- Diana Laura- Jesus e. Xolo
Mina, Isidra, Yalitza, Freddy e. Mike, Karina

Yalitza ja Mayraga
Klass

No comments:

Post a Comment